Władze miasta planują stworzenie mini-boiska do piłki nożnej na terenie jednego z osiedli. Możliwe, że uda się to zrobić latem.
O planach utworzenia mini-boiska ze sztuczną nawierzchnią poinformował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Ma ono powstać na osiedlu Perspektywa przy ul. Szmaragdowej – obok Przedszkola Niepublicznego "Nutka".
"W tym rejonie brakuje miejsc do rekreacji dla dzieci i młodzieży. Jako Miasto Łomża nie posiadamy terenów, na których mogłyby powstawać place zabaw czy Skate Parki. Deweloperzy zabezpieczają te potrzeby w stopniu minimalnym. Dlatego uważam, że na tę chwilę będzie to dobre rozwiązanie. Dodam, że w nowym planie zagospodarowania przestrzennego został uwzględniony teren pod rekreację. " - czytamy we wpisie w mediach społecznościowych.
Reklama
Władze miasta starają się także o działkę położoną obok szpitala, należącą do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ten temat był już poruszany wcześniej, jednak władze województwa nie wyraziły stosownej zgody.
fot. FB