W niedzielę 12 kwietnia po 5 miesiącach i po rozegraniu 66 meczów poznamy nowego Mistrza Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sezonie 2014 / 2015 do rozgrywek MLK przystąpiło 8 zespołów, które od początku listopada, w każdą niedzielę na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 10, rywalizowało o miano najlepszej amatorskiej drużyny koszykarskiej w Łomży.
Rozgrywki w tym sezonie zorganizowane zostały w nowej formule. Pierwsza część to sezon zasadniczy,
w którym wszystkie zespoły grały w systemie „każdy z każdym" mecz i rewanż. Tabela na koniec sezonu zasadniczego, pozwoliła na rozstawienie zespołów do fazy play off, której zadaniem jest wyłonienie najlepszych zespołów V sezonu MLK. Do ostatniej, finałowej fazy zakwalifikowały się drużyny: MetPlast Kolor Ostrołęka, Mechaniczne Demony, Old Skulls i XYZ. To między tymi zespołami od 3 tygodni trwała walka o tytuł mistrza rozgrywek.
Przed decydującymi meczami jedno jest pewne. Tytułu mistrza Miejskiej Ligi Koszykówki nie obroni zespół Old Skulls, który zmierzy się w meczu o III miejsce z drużną z Ostrołęki. Natomiast w najważniejszym spotkaniu tego sezonu spotkają się zespoły Mechanicznych Demonów i XYZ. Emocji i sportowej walki na pewno nie zabraknie, watro przyjść tego dnia na salę aby zobaczyć jak rywalizują między sobą najlepsze drużyny w Łomży. Początek zaplanowany jest na godzinę 16.00. Po ostatnim gwizdku finałowego meczu, podsumowanie i zakończenie sezonu 2014 / 2015 MLK, w trakcie którego, nagrodzone zostaną nie tylko poszczególne zespoły, ale również najlepsi zawodnicy sezonu zasadniczego i fazy play off w kilku kategoriach m.in. MVP, najlepszy strzelec, najlepszy rozgrywający, najlepszy obrońca i najlepiej rzucający za 3 punkty.
12 kwietnia, godzina 16:00, sala gimnastyczna przy SP 10