W wielu polskich miastach, nie tylko tych największych, zaplanowano na jutro demonstracje w obronie TVN i wolnych mediów. Protest odbędzie się także w Łomży pod hasłem „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”.
- Jutro o godz. 19:00 pod biurem posła na Sejm RP Lecha Kołakowskiego przy Starym Rynku w Łomży, odbędzie się symboliczny protest w obronie wolnych mediów, przeciwko przyjętej w piątek w Sejmie ustawie o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, zwanej "lex TVN". Ustawa ma zmusić amerykański koncern Discovery do sprzedania większości udziałów w grupie TVN i wycofania się z inwestycji na polskim rynku medialnym. Otwiera to drogę do upaństwowienia kolejnych niezależnych mediów, co może oznaczać uniemożliwienie obywatelom dostępu do informacji o działaniach władzy, o aferach, korupcji i wszelkich nieprawidłowościach - informuje przewodniczący łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej Piotr Serdyński.
W ubiegły piątek sejmowa większość przyjęła nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, odrzucając tym samym weto Senatu. Teraz dokument czeka na podpis prezydenta, który ma na to 21 dni od wpłynięcia ustawy do jego kancelarii.