Reklama

W Nowogrodzie odbędzie się inscenizacja walk z 1939 roku

10/09/2021 08:00

Po raz 15. w Nowogrodzie odbędzie się inscenizacja walk z września 1939 roku. Wydarzenie zawsze przyciąga wielu miłośników historii.

Inscenizacja odbędzie się w niedzielę (12.09). Celem wydarzenia jest przypominanie znaczenia walk o Nowogród i bohaterstwa obrońców Ojczyzny. Bitwa pod Nowogrodem z kampanii wrześniowej 1939 nie znalazła miejsca w powszechnie znanej historii II wojny światowej, choć to właśnie tu przez kilka dni polskie załogi broniły Narwi - jak to określali Niemcy - "z zażartą wściekłością".

Program uroczystości:

12.00  - Msza Święta w kościele w Nowogrodzie

13.00 - złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym w Nowogrodzie

Reklama

14.00 - Inscenizacja walk o Nowogród z września 1939 r. - schron bojowy przy moście w Nowogrodzie

15.00 - Pokaz statyczny sprzętu wojskowego 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Muzeum im. Orła Białego

17.00 - zakończenie


Sponsorem głównym wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. www.gaz-system.pl


Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości