Trzy dni na obiekcie "Moje Boisko Orlik 2012" przy ulicy Bernatowicza 4 trwała rywalizacja w ramach „Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej" dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Rozgrywki rozpoczęły się 5 lipca, a zakończyły dzisiaj. Wygrała drużyna "Czerwonych goryli".
Pomimo kapryśnej pogody punktualnie w południe 5 lipca na rozpoczęcie sportowej imprezy stawili się zawodnicy zamieszkujący „starą" część naszego miasta. Piłkarze rywalizowali w drużynach złożonych z pięciu zawodników i bramkarza. Spotkania rozgrywane były systemem "każdy z każdym".
Najlepsza okazała się drużyna „Czerwonych goryli" z kapitanem Dawidem Dąbrowskim na czele. W finale, który rozstrzygnął się dopiero po dogrywce, po zaciętym i wyrównanym boju, zwycięzcy pokonali drużynę „Niebieskich orłów" pod przywództwem Kacpra Zambrzyckiego.
Uczestnicy turnieju podeszli do zawodów z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Pamiątkowe koszulki i medale dla wszystkich zawodników ufundował Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, Jerzy Łuba. Sędzią i głównym organizatorem turnieju był animator obiektu sportowo – rekreacyjnego "Moje Boisko –Orlik 2012" Wojciech Klimaszewski.