Reklama

Walka o utrzymanie będzie bardzo trudna

06/08/2015 09:14

Już w najbliższą sobotę pierwszy mecz ŁKS-u, a dzień wcześniej inauguracja rozgrywek III ligi w sezonie 2015/16. Zadanie na ten sezon jest bardzo trudne. W związku z reorganizacją rozgrywek w lidze utrzyma się tylko sześć pierwszych drużyn. ŁKS chce być w tej grupie.

W następnym sezonie III liga obejmować będzie zespoły z czterech, a nie jak obecnie dwóch województw. Z tego powodu w lidze utrzyma się tylko sześć drużyn. Oceniając przed rozpoczęciem rozgrywek szanse podlaskich klubów na pozostanie na obecnym poziomie, nie wygląda to najlepiej. Wygląda na to, że największe będzie miał chyba ŁKS, który wykonał przed sezonem kilka ciekawych ruchów transferowych, a trener Mateusz Miłoszewski otwarcie mówi o miejscu w "szóstce" jako o celu nr 1 na ten sezon. Z pozostałych czterech drużyn z województwa podlaskiego takich deklaracji za bardzo nie słychać. Albo nie zależy im na grze w nowej III lidze, albo po prostu mierzą siły na zamiary. Należy przy tym podkreślić, że jeśli ŁKS-owi uda się osiągnąć zamierzony cel i utrzymać się w III lidze, a Olimpia Zambrów utrzyma się w II lidze, to biało-czerwoni będą jedyny zespołem z naszego województwa na tym poziomie rozgrywkowym. Obecnie bowiem w trzeciej lidze jest aż 13 drużyn z woj. warmińsko-mazurskiego i tylko pięć z podlaskiego.

ŁKS swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegra w Wasilkowie, gdzie zmierzy się w miejscowym KS-em. Mysląc o utrzymaniu, trzeba zacząć zbierać punkty już od pierwszej kolejki, a z takimi przeciwnikami, niczego im nie ujmując, powinny być to pełne pule, bez względu na to, czy mecz jest u siebie, czy na wyjeździe. Naszym zdaniem, należy jednak zawsze mierzyć nieco wyżej, niż chce się wylądować. Może więc, choć bez oficjalnych deklaracji, piłkarze powinni zakodować sobie, że walczą o pierwsze miejsce i awans? Stać ich na to na pewno, a dodatkowo pomóc może coraz lepsza atmosfera wokół klubu w Łomży i wyraźne wsparcie władz miasta, które deklarują, że zależy im na piłce nożnej w Łomży na wyższym niż III-ligowy poziomie. Postaramy się regularnie o tym przypominać!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości