Reklama

Wicemistrzostwo Polski w maratonie dla zawodnika "Prefbetu"

24/04/2017 06:48

Zawodnik LŁKS "PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA Przemysław Dąbrowski zdobył srebrny medal 87. Mistrzostw Polski w Maratonie które zostały rozegrane przy okazji 5. ORLEN Warsaw Marathon. Maraton ukończyło 5 519 osób. Przemek ukończył bieg open na 9. miejscu, jego czas to 2:26.30. Zwycięzcą całego maratonu został Kenijczyk Kimutai Felix 2:10.34. Tytuł Mistrza Polski obronił olimpijczyk z Rio de Janeiro Adam Kozłowski.

- Marzenie o zdobyciu medalu Mistrzostw Polski w maratonie się spełniło. Wicemistrzostwo Polski w tym prestiżowym biegu to moje największe osiągnięcie w karierze sportowej i mam nadzieję, że nie ostatnie. Taktyka jaką zastosowałem w tym biegu była prosta. Pobiec na miejsce i zdobyć przy tym medal Mistrzostw Polski. Warunki atmosferyczne nie sprzyjały szybkiemu bieganiu, więc nie było sensu atakować rekordu życiowego, zwłaszcza że od samego startu aż do mety biegłem sam. Cały bieg miałem pod kontrolą, wiedząc jaką przewagę miałem nad kolejnymi zawodnikami. Cieszę się, że mogłem zdobyć kolejny medal w tym roku dla mojego klubu Prefbet Śniadowo Łomża. Przede mną kolejne cele i dąże do tego aby je stopniowo realizować - opowiada Dąbrowski.

Maraton ukończyło 5 519 osób. Przemek ukończył bieg open na 9. miejscu, jego czas to 2:26.30
Zwycięzcą całego maratonu został Kenijczyk Kimutai Felix 2:10.34.

Reklama

Tytuł Mistrza Polski obronił olimpijczyk z Rio de Janeiro Adam Kozłowski (MLUKS MOS SIERADZ) z czasem 2:12,38, który zajął 3. lokatę w Open. Brązowy medal zdobył Radosław Kasprzak (TL ROW RYBNIK) a jego czas 2:30,52 dał mu 17. lokatę w biegu Open.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama