Koszykarki UKS-u 4 Łomża prowadzone przez trenera Michała Piotrowskiego wywalczyły drugie miejsce w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Koszykówki dla dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych.
Zmagania rozegrano w Skierniewicach w formule „każdy z każdym”, co gwarantowało intensywną rywalizację i sprawdzało umiejętności zespołów w różnych konfiguracjach meczowych.
W jednym z kluczowych spotkań turnieju łomżanki pokonały drużynę OKK Ostrołęka 72:54, prezentując dynamiczną, zespołową grę oraz dojrzałość taktyczną, rzadko spotykaną na tym poziomie wiekowym.
- Turniej dał nam ogrom doświadczenia. Grałyśmy pewnie, trzymałyśmy tempo i pokazałyśmy, że potrafimy walczyć do samego końca. Mimo kilku trudniejszych momentów nie odpuściłyśmy. Gra zespołowa i szybkie dzielenie się piłką dawały nam przewagę. Widać było, jak bardzo nam zależy, dlatego pracujemy dalej i następnym razem celujemy w pierwsze miejsce - mówi Milena Kuliś, zawodniczka "Czwórki".
Reklama
Równie entuzjastycznie podsumowuje turniej jedna z kluczowych zawodniczek rotacji.
- Ten wyjazd bardzo dużo nas nauczył jako drużynę. Świetnie sobie radziłyśmy, a błędy, które się pojawiały, potrafiłyśmy szybko naprawić. Gra była pełna energii, wspierana przez naszego trenera. Do złota zabrakło niewiele, ale to tylko motywuje do jeszcze cięższej pracy. Następnym razem jedziemy po złoty medal - dodaje Maja Białomyzy.
Swoją perspektywę dodaje także jedna z wyróżnionych zawodniczek, najlepsza obrończyni turnieju.
- Miałyśmy okazję rozegrać trzy mocne mecze i w każdym starałyśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony, mimo chwilowych wahań. Ten wyjazd dał nam dużo doświadczenia. Pokazałyśmy, że potrafimy być zgranym zespołem i grać na wysokim poziomie. Trenujemy dalej, żeby poprawić błędy i następnym razem powalczyć o złoto - twierdzi Amelia Zoń.
Indywidualne wyróżnienia
MVP meczu z Ostrołęką: Wiktoria Dąbkowska
Najlepsza Piątka Turnieju: Emilia Trzonkowska
Najlepszy Obrońca Turnieju: Amelia Zoń
Skład UKS 4 Łomża: Milena Kuliś, Hanna Mucha, Aleksandra Sobierańska, Alicja Dardzińska, Kamila Kowalska, Laura Nikonowicz, Wiktoria Dąbkowska, Oliwia Tomasiewicz, Zofia Szpak, Emilia Trzonkowska, Maja Białomyzy, Amelia Zoń. Trener: Michał Piotrowski.