Wiktor Kosowski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w Chorzowie, a wcześniej zwyciężył w singlu i deblu w OTK Kadetów w Wodzisławiu Śląskim. Wiktor to młody zawodnik działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży klubu UKS Return.
Zawodnikowi UKS REturn udało się wywalczyć III miejsce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Kadetów w Chorzowie. Wiktor w pierwszym meczu w trzech setach pokonał Wasyla Makarenko z Ukrainy 4/6 6/1 6/4 a następnie 6/3 6/4 Aleksandra Bux z Krakowa. W półfinale zawodów łomżyński tenisista 5/7 3/6 uległ Zinovii Nahirniak (pierwszy tenisista do lat 16 na Ukrainie), który zwyciężył w całym turnieju pokonując 6/1 6/1 Jakuba Włodarczyka z Andrychowa. W zawodach wzięło udział 26 tenisistów, a organizatorem imprezy było Starochorzowskie Centrum Sportu "Sokół".
Wcześniej Wiktor wywalczył aż dwa złote medale w singlu i deblu w trakcie OTK Kadetów w Wodzisławiu Śląskim.Tenisista pokonał Marcina Żarskiego z Chorzowa (Starochorzowskie Centrum Sportu Sokół) 6/0 6/1, następnie Alessandro Bux (Krakowski Klub Sportowy Olsza) 6/2 6/1 oraz w meczu finałowym Macieja Popławskiego (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) 6/3 6/3. W deblu w parze z Szymonem Kaszowskim (BKT Advantage Bielsko-Biała) Wiktor zwyciężył 7/5 6/1 z Mikołajem Czubak (Międzyszkolny Klub Sportowy Andrychów) i Janem Wieczorkiem (KS Górnik Bytom).
- Mieliśmy ostatnio trochę zawirowań z dyspozycją naszego tenisisty. Wiktor po udanym starcie w grudniu na OTK w Łodzi miał spadek formy. Na ostatnich dwóch Ogólnopolskich turniejach w Bytomiu i Pszczynie przegrał w pierwszej rundzie. Całe szczęście mamy to już za sobą - komentował wcześniej zdobyte medale - T. Waldziński.
Wśród sukcesów UKS Return warto wspomnieć o dobrej grze Anieli Galińskiej, która w ostatnim czasie wywalczyła srebro i brąz podczas Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Skrzatek w Warszawie. Tenisistka UKS Return Łomża po wygranym pojedynku 4/6 6/3 10/7 z Agatą Konarską (Klub Tenisowy Warszawianka Warszawa) w półfinale w trzech setach przegrała z Sandrą Knappik (KT Break Warszawa) 2/6 7/5 5/10 zajmując tym samym trzecie miejsce w singlu. W deblu wspólnie z Derouané Joséphine ( AT Masters Radom) Anielka zajęła drugie miejsce.
fot. nadesłane