Reklama

Wilk w okolicach Łomży! Zwierzę zagryzło co najmniej cztery psy

04/12/2020 11:58

Co najmniej cztery psy zagryzł samotny wilk żyjący w Dolinie Narwi i okolicach Łomży - informuje dziś (4.12) Polskie Radio Białystok.

Z Polskim Radiem Białystok rozmawiał dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Jego zdaniem jest to pierwszy taki przypadek w tym rejonie zgłoszony od ponad 60 lat. Pracownicy Parku dowiedzieli się o zagryzieniu trzech psów w ciągu jednej nocy od ich właściciela.

Dzień wcześniej u sąsiada młody wilczur, trzymiesięczny został wyciągnięty z obroży, leżał zagryziony, ale nie było śladów konsumpcji jego. Natomiast u psów, które były u człowieka, który zgłosił przypadek, no to były ślady rzucania na boki, trzymanie typowe za szyję. Bo wilk w taki sposób zabija swoją ofiarę. Jednym ściśnięciem szczęki łamie kręgosłup. Pani, która jest opiekunką tych psów rano wyszła, żeby je nakarmić i zobaczyła, że wysunął się wilk pojedynczy ze stodoły, po czym pobiegł do lasu - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Białystok Mariusz Sachmaciński.

Reklama

Miesiąc wcześniej wilki zagryzły kilka sztuk bydła w okolicach Rajgrodu. Pojedyncze ataki na zwierzęta domowe odnotowano również w innych miejscach.

Mieszkańcy nadnarwiańskich wsi powinni informować pracowników ŁPKDN o przypadkach zaginięcia swoich czworonogów lub ich śmierci, która mogłaby sugerować, że zwierzęta padły ofiarami samotnego wilka. 

/zdj. ilustracyjne/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości