We wtorek (2 czerwca) o godz. 14 Zarząd Województwa Podlaskiego wręczy powołania do Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Seniorów. W gronie 15 osób jest troje mieszkańców Łomży.
Jak poinformowała Małgorzata Półtorak, rzeczniczka prasowa Marszałka Województwa Podlaskiego, we wtorek (2 czerwca) o godz. 14 w sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego, ul. Kilińskiego 16, Zarząd Województwa Podlaskiego, wręczy powołania do Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Seniorów.
W gronie piętnastu osób znalazło się troje mieszkańców Łomży. Są to:
Ponadto powołania otrzymają: Jacek Jarosław Harasimowicz (Suwałki), Maria Jolanta Lauryn (Suwałki), Halina Leszczyńska (Ciechanowiec), Ryszard Grzegorz Łapiński (Łapy), Halina Otoka (Sokółka), Paweł Mirosław Pecuszok (Białystok), Elżbieta Pomian (Białystok), Eugenia Replińska (Siemiatycze), Anna Sawicka (Dąbrowa Białostocka), Barbara Skłodowska (Siemiatycze), Halina Szuszczyńska (Suwałki), Jolanta Wołągiewicz (Białystok).
Podlaska Wojewódzka Rada Seniorów jest ciałem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, powołanym celem reprezentowania środowiska seniorów w Samorządzie Województwa Podlaskiego, działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej. Kadencja rady jest 3-letnia i potrwa do 2029 r.