Reklama

Wojewódzka Rada Seniorów. Łomża ma swoich przedstawicieli

02/06/2026 07:52

We wtorek (2 czerwca) o godz. 14 Zarząd Województwa Podlaskiego wręczy powołania do Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Seniorów. W gronie 15 osób jest troje mieszkańców Łomży.

Jak poinformowała Małgorzata Półtorak, rzeczniczka prasowa Marszałka Województwa Podlaskiego, we wtorek (2 czerwca) o godz. 14 w sali konferencyjnej urzędu marszałkowskiego, ul. Kilińskiego 16, Zarząd Województwa Podlaskiego, wręczy powołania do Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Seniorów.

W gronie piętnastu osób znalazło się troje mieszkańców Łomży. Są to:

  • Grażyna Czajkowska - posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na rzecz polityki senioralnej na poziomie lokalnym i wojewódzkim. Od 2015 r. pełniła funkcję Przewodniczącej Łomżyńskiej Rady Seniorów, obecnie jest członkinią. Członek dwóch poprzednich kadencji Podlaskiej Rady Seniorów – w I kadencji pełniła funkcję wiceprzewodniczącej. Aktywnie działa w wielu organizacjach pozarządowych jako założycielka, liderka i członkini zarządów. Jest ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Łomży, delegatką Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz członkinią Zespołu Ekspertów ds. Polityki Senioralnej przy Wojewodzie Podlaskim. Brała udział w tworzeniu licznych strategii i programów dotyczących seniorów.
  • Stanisław Kaseja - bierze aktywny udział w życiu społecznym, Łomży i środowiska senioralnego. Członek Łomżyńskiej Rady Seniorów, delegat podlaskich seniorów w Obywatelskim Parlamencie Seniorów oraz wiceprezes Stowarzyszenia Aktywny Senior. Animuje przeglądy artystyczne seniorów oraz spotkania autorskie w ramach organizowanej w Łomży seniorady. Pełni funkcję redaktora biuletynu społeczno-informacyjnego „My z Łomży”, w którym przedstawia tematy dotyczące spraw środowiska senioralnego. W roku 2025 za swoją działalność uhonorowany Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego.
  • Wojciech Winko - zawodowo od lat związany z rozwojem regionalnego i lokalnego rynku turystycznego oraz prowadzeniem regionalnej i lokalnej informacji turystycznej. Znany w Łomży regionalista i społecznik - autor wielu akcji społecznych, w tym skierowanych do środowiska senioralnego. Od lat społecznie współpracuje z Łomżyńską Radą Seniorów oraz Stowarzyszeniem Aktywny Senior.

Ponadto powołania otrzymają: Jacek Jarosław Harasimowicz (Suwałki), Maria Jolanta Lauryn (Suwałki), Halina Leszczyńska (Ciechanowiec), Ryszard Grzegorz Łapiński (Łapy), Halina Otoka (Sokółka), Paweł Mirosław Pecuszok (Białystok), Elżbieta Pomian (Białystok), Eugenia Replińska (Siemiatycze), Anna Sawicka (Dąbrowa Białostocka), Barbara Skłodowska (Siemiatycze), Halina Szuszczyńska (Suwałki), Jolanta Wołągiewicz (Białystok).

Reklama

Podlaska Wojewódzka Rada Seniorów jest ciałem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, powołanym celem reprezentowania środowiska seniorów w Samorządzie Województwa Podlaskiego, działającym na rzecz wzmocnienia i rozwoju regionalnej polityki senioralnej. Kadencja rady jest 3-letnia i potrwa do 2029 r.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego Aktualizacja: 02/06/2026 07:52
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości