Wczoraj (21.10) swoją premierę miał niezwykle poruszający film Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pt. "Wyjątkowo spokojny dzień". Wystąpili w nim sprawcy, uczestnicy i bliscy ofiar śmiertelnych wypadków, do których doszło na terenie sąsiedniego powiatu ostrołęckiego. "To właśnie dzięki ich postawie, być może uda się uniknąć kolejnej niepotrzebnej tragedii, jaką bez wątpienia jest wypadek drogowy" - informuje oficer prasowy ostrołęckiej jednostki policji
Celem filmu jest podniesienie bezpieczeństwa na lokalnych drogach i zminimalizowanie liczby wypadków, m.in. poprzez uświadomienie kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców.
Dowodem jak bardzo film jest potrzebny i poruszający świadczy fakt, że po publikacji informacji o zwiastunie do niego w jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych do oficera prasowego ostrołęckiej jednostki zadzwoniło kilka osób, którzy stracili w wypadkach drogowych swoich bliskich dziękując za stworzenie filmu. Jeden z ojców, który telefonował wczoraj z miejscowości oddalonej o prawie 200 km od Ostrołęki wyraził nadzieję, że ten film dotrze do jak największej grupy kierowców, którzy wsiadają po alkoholu za kierownicę i będzie dla nich swojego rodzaju przestrogą. Apelował do kierowców o odpowiedzialność. Mężczyzna opowiedział, jak w wypadku drogowym spowodowanym przez pijanego kierowcę na początku tego roku stracił najbliższą osobę - syna. Dodał też, że osoby, których taka sytuacja nie spotkała nie potrafią sobie nawet wyobrazić ogromu bólu, jaki będzie towarzyszył całej rodzinie już na zawsze - informuje KMP w Ostrołęce.
Reklama
Płyty z filmem mają być przekazywane do innych jednostek policji w celu propagowania bezpieczeństwa. Ostrołęcka policja i współtwórcy filmu wyrażają nadzieję, że przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa na drodze i trafi do świadomości jak największej liczby osób.
zdj. kadry z filmu