Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w rejonie przejazdu kolejowego zlokalizowanego przy Al. Piłsudskiego. Trzy wagony, które wypadły z torów, musiał podnieść wezwany na miejsce dźwig.
Gdy trzy ostatnie wagony wypadły z torów, skład znajdował się na przejeździe kolejowym przecinającym Aleję Piłsudskiego. Aby nie blokować ruchu, został on rozpięty, a pozostałe wagony przetoczono w rejon pobliskiej stacji paliw.
Wagony podnieść musiał wezwany na miejsce dźwig należący do jednej z prywatnych łomżyńskich firm. Nie jest wykluczone, że przyczyną ich wykolejenia było po prostu nierówne torowisko.