W Sokołach na Podlasiu doszło do zderzenia policyjnego radiowozu chroniącego kolumnę rządową z samochodem osobowym. Zdarzenie spowodowało obrażenia dwóch policjantów i czterech pasażerów podróżujących samochodem osobowym. Ci wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej. Według nieoficjalnych informacji RMF FM kolumną podróżował premier.
- Dyżurny wysokomazowieckiej komendy tuż przed 15 otrzymał informację, że na drodze wojewódzkiej między Białymstokiem a Sokołami w rejonie miejscowości Czajki doszło do zdarzenia drogowego radiowozu oznakowanego bmw z mazdą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że radiowóz jako pojazd uprzywilejowany zamykał kolumnę pojazdów SOP. Dwóch funkcjonariuszy oraz 4 osoby z mazdy w tym 2 dzieci trafiły do szpitala - informuje policja.
Jak informuje Polska Policja, jeden z funkcjonariuszy doznał złamania miednicy i żeber. Pasażerowie podróżujący osobową mazdą nie odnieśli poważniejszych obrażeń.
- Policjantów poszkodowanych w wypadku odwiedził w szpitalu premier Mateusz Morawiecki - informuje RMF FM.
Na miejscu policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora mające ustalić szczegóły tego zdarzenia.