Reklama

Wypadek z udziałem motocyklisty na trasie Łomża - Wizna. Kierowca trafił do szpitala [FOTO]

13/05/2024 18:10

Wraz z nadejściem wiosny i polepszających się z dnia na dzień warunków atmosferycznych, rośnie liczba niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Kolejne takie zdarzenie miało miejsce dzisiaj po południu na drodze krajowej nr 64. Tym razem niestety nie była to tylko kolizja. Kierowca motocykla został zabrany do szpitala.

O zaistniałym zdarzeniu łomżyńskie służby zostały poinformowane około godz. 17.30. Do pilnego wyjazdu na drogę krajową biegnącą w kierunku Wizny zadysponowano policję, straż pożarną oraz pogotowie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, a dokładnie w okolice miejscowości Zabawka okazało się, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący volkswagenem, wyjeżdżając od strony miejscowości Zabawka nie zauważył jadącego jednośladu i mówiąc potocznie – zajechał mu drogę. Wymuszenie pierwszeństwa spowodowało mocny upadek motocyklu, a wręcz wybicie go z drogi. Kierujący jednośladem doznał na tyle poważnych obrażeń, że został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni kierowca golfa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 43-letniego kierowcy motocykla. Kierowcy trzeźwi. Na miejscu trwają czynności - informuje sierż.szt. Agnieszka Skwierczyńska z Zespołu Prasowego KWP w Białymstoku.

Reklama

Ruch na miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo, a policja ustala szczegółowe jego okoliczności.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2024 18:37
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości