W czwartkowe popołudnie na Orliku przy ul. Katyńskiej otwarty został oficjalnie turniej MINI EURO Łomża 2016. To druga edycja turnieju, który po raz pierwszy rozegrany został przed czterema laty, przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 w Polsce i na Ukrainie.
Wszystkie mecze rozgrywane będą na orliku przy ul. Katyńskiej. Pojedynki odbywać się będą we wtorki, środy lub czwartki w godz. 19.30-21.30. Pierwsze spotkania grup A, B i C rozegrane zostały już wczoraj wieczorem. Pozostałe grupy zagrają dopiero w przyszłym tygodniu. W meczu otwarcia zmierzyły się reprezentacje Polski i Niemiec czyli drużyny "Okleina" i Goście".
W turnieju biorą udział zawodnicy powyżej 16. roku życia. Mecze trwają 2x15 minut. Do 1/8 finału awansują - podobnie jak na Euro 2016, po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup oraz cztery zespoły z trzecich miejsc, które zdobyły najwięcej punktów (po fazie grupowej zostanie utworzona mała grupa).