Reklama

Wystawa historyczna padła ofiarą wandali [FOTO]

06/08/2025 09:04

Do zdarzenia doszło w nocy na Starym Rynku. Policja bada sprawę.

Na Starym Rynku od 1 lipca można było oglądać wystawę przygotowaną przez łomżyński oddział Archiwum Państwowego w Białymstoku. Na kilkunastu planszach przedstawiała ona zarys historii Polski, ukazując najważniejsze wydarzenia w dziejach naszej ojczyzny.

Minionej nocy stała się ona celem wandali. Zniszczono trzy plansze oraz aluminiowy stelaż. Uszkodzenia zauważył jeden z pracowników, który rano jechał do pracy. Sprawę policji zgłosiła dyrektor oddziału, Anna Jankowska. W rozmowie z mundurowymi wyceniła straty na około 1200 złotych. Policja obecnie prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Reklama

Wystawa miała pozostać na Starym Rynku do 8 sierpnia.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/08/2025 09:10
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama