Pierwsze fanty, które będą licytowane na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trafiły do biura posłanki Alicji Łepkowskiej-Gołaś, w tym wyjątkowa, skórzana torba lekarska z lat 70-tych.
Podobnie jak przed rokiem w 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś. Do jej biura trafiły pierwsze dary, które będą licytowane w ramach WOŚP. Wśród nich pamiątkowa, skórzana torba lekarska z lat 70-tych przekazana przez jedną z mieszkanek Łomży. Wciąż można przekazywać dary, z których zysk zostanie przekazany na pomoc WOŚP.
- Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jestem związana od dawna. Od kilku lat dodatkowo współorganizowałam łomżyński finał i byłam odpowiedzialna za scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Było dla mnie bardzo naturalne, że to biuro będzie współpracowało ze sztabem łomżyńskiego WOŚP-u. I tak już pracujemy drugi rok. Jak widać, wszyscy czują się tutaj bezpiecznie i są zaopiekowani. Wiedzą, że to miejsce, do którego każdy może przyjść, każdy może wejść, przekazać dary, które ma do wylicytowania albo pomysły na to, jak chce wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - powiedziała Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
Posłanka potwierdziła, że z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Łomży, którzy rokrocznie przekazują na licytacje bardzo wiele interesujących przedmiotów.
Darczyńcy przekazują bardzo ciekawe przedmioty. Te licytacje zawsze były wyjątkowe. Przypominam sobie rejsy statkami po Mazurach i wycieczki, a także zwiedzanie Sejmu ze mną. W tym roku oprócz zwiedzania będzie też dzień mojej pracy do wylicytowania. Myślę, że to ciekawa inicjatywa. Czy to w gospodarstwie rolnym, czy w firmie, czy też w domu komuś mogę pomóc w ciągu dnia. Te 8 godzin pracy będzie dla tych osób. Pamiętam też pokazywaną figurkę Jurka Owsiaka z ceramiki, która była fantastycznym podarunkiem od ceramiczki Katarzyny Taudul z Łomży - dodała posłanka, przypominając, że w czasach pandemii koronawirusa Łomża jako jedyne miasto obok Warszawy zorganizowało koncert, który był transmitowany.
Reklama
Mieszkańcy Łomży i okolic włączają się także licznie w pomoc w organizację finału. Będą oni dbać o zbiórkę, a także o odpowiednie przeprowadzenia aukcji, tak aby tegoroczny wynik był jeszcze lepszy niż ten w 2024 roku. Pomóc mają w tym atrakcyjne rzeczy przekazane do wylicytowania takie jak wspomniana torba lekarska.
- W dniu dzisiejszym była u nas pani Elżbieta z Łomży, która przyniosła nam torbę lekarską w kolorze beżowym z lat 70. Jest ona wykonana z naturalnej skóry, więc myślę, że wiele osób chciałoby ją wylicytować- powiedziała wolontariuszka Natalia Etorowicz.
Reklama