Reklama

Zakończyły się rozgrywki MINI EURO 2016 Łomża [FOTO]

08/06/2016 05:06

Austria mistrzem Europy? Raczej mało prawdopodobne, ale w łomżyńskim MINI EURO 2016 tak właśnie się stało. W rozegranym wczoraj finale turnieju grająca pod flagą Austrii drużyna KS Biel Sonarol Jeziorko pokonała 4:3 zespół Demed czyli Turcję. Wyobrażacie sobie taki fianł w prawdziwym Euro?

Turniej MINI EURO rozegrany został już po raz drugi. Udział w nim wzięło 18 drużyn, które wylosowały państwa, jakie będą "reprezentować" spośród wszystkich finalistów Mistrzostw Europy. We wtorek wieczorem rozegrane zostały ostatnie dwa mecze turnieju.

Najpierw, w spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się Hiszpania (BTS Szymańscy) i Ukraina (Trójkąt). Pewne zwycięstwo zespołu BTS 2:0 dało mu brązowe medale i miejsce na najniższym stopniu podium.

W ostatnim meczu turnieju naprzeciwko siebie stały drużyny Austrii (KS Biel Sonarol Jeziorko) i Turcji (Demed). Spotkanie okazało się bardzo zacięte i do końca nie widomo było czy zostanie rozstrzygnięte w podstawowym czasie gry. Najpierw prowadzenie objęli faworyci czyli KS Biel. Wkrótce jednak padł gol wyrównujący, a niedługo potem na 2:1 podwyższył Demed. Sytuacja więc się odwróciła. Teraz to zespół z Jeziorka musiał gonić wynik. Padły gole na 2:2 i na 3:2 dla KS Biel, ale to nie był koniec emocji, bo Demed wyrównał na 3:3, po czym... ponownie stracił bramkę. Przy stanie 4:3 dla KS Biel zawodnicy Demedu robili co mogli, by doprowadzic do remisu. W końcówce trwało oblężenie bramki KS Biel, ale bezskutecznie. Mecz zakończył się takim właśnie wynikiem i to KS Biel Sonarol Jeziorko jako Austria sięgnął po najwyższe trofeum.

Reklama

Po zakończeniu ostatniego spotkania pozostała już tylko dekoracja zawodników i wręczenie pucharów najlepszym drużynom. Najlepszym bramkarzem okazał się Kamil Baczewski z Trójkąta, najlepszym strzelcem Michał Bajkiewicz z KS Biel (10 bramek), a najlepszym zawodnikiem Mateusz Ciuchnicki z Demedu. A kolejne MINI EURO, jak zapowiadał dyrektor MOSiR-u podcza otwarcia turnieju, już za cztery lata... Na szczęście już za kilka dni rozpocznie się to prawdziwe Euro, a w nim Reprezentacja Polski, za którą będziemy trzymać kciuki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości