Reklama

Zawodniczki Piotrowskiego przed debiutem. Zagrają w Ełku!

23/04/2026 11:16

Koszykarki UKS-u 4 Łomża szykują się do swojego pierwszego wyjazdowego turnieju. Podopieczne trenera Michała Piotrowskiego już w najbliższy weekend wezmą udział w trzydniowych rozgrywkach "Mazurska Wiosna", które odbędą się w Ełku.

Zespół złożony z dziewcząt urodzonych w latach 2016 i 2017 stanie przed wyjątkowym wyzwaniem. Dla wielu młodych zawodniczek będzie to pierwszy wyjazd na tak duże wydarzenie sportowe. 

Udział w "Mazurskiej Wiośnie" ma przede wszystkim wymiar szkoleniowy i wychowawczy. Trener podkreśla, że w tym wieku najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia, nauka współpracy w zespole oraz rozwijanie pasji do koszykówki. Trzydniowy pobyt w Ełku będzie również okazją do integracji drużyny i budowania relacji poza boiskiem.

Reklama

- Dla naszych dziewczynek to przede wszystkim ogromna przygoda i pierwszy tak poważny sprawdzian. Nie stawiamy wyniku na pierwszym miejscu. Najważniejsze jest, żeby czerpały radość z gry, uczyły się współpracy i nabierały pewności siebie na boisku. Wierzę, że ten turniej będzie dla nich pięknym początkiem sportowej drogi - mówi trener Michał Piotrowski.

W turnieju zagrają: Zuzanna Piotrowska, Gabriela Piotrowska, Zuzanna Galanek, Antonina Nowak, Hanna Zysk, Izabela Kuczyńska, Nikola Jabłecka, Laura Chełstowska, Lilina Filipowicz, Aleksandra Myślińska, Amelia Święczkowska, Klaudia Dziubińska, Julia Sadowska oraz Bogusia Zapert.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości