Koszykarki UKS-u 4 Łomża szykują się do swojego pierwszego wyjazdowego turnieju. Podopieczne trenera Michała Piotrowskiego już w najbliższy weekend wezmą udział w trzydniowych rozgrywkach "Mazurska Wiosna", które odbędą się w Ełku.
Zespół złożony z dziewcząt urodzonych w latach 2016 i 2017 stanie przed wyjątkowym wyzwaniem. Dla wielu młodych zawodniczek będzie to pierwszy wyjazd na tak duże wydarzenie sportowe.
Udział w "Mazurskiej Wiośnie" ma przede wszystkim wymiar szkoleniowy i wychowawczy. Trener podkreśla, że w tym wieku najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia, nauka współpracy w zespole oraz rozwijanie pasji do koszykówki. Trzydniowy pobyt w Ełku będzie również okazją do integracji drużyny i budowania relacji poza boiskiem.
- Dla naszych dziewczynek to przede wszystkim ogromna przygoda i pierwszy tak poważny sprawdzian. Nie stawiamy wyniku na pierwszym miejscu. Najważniejsze jest, żeby czerpały radość z gry, uczyły się współpracy i nabierały pewności siebie na boisku. Wierzę, że ten turniej będzie dla nich pięknym początkiem sportowej drogi - mówi trener Michał Piotrowski.
W turnieju zagrają: Zuzanna Piotrowska, Gabriela Piotrowska, Zuzanna Galanek, Antonina Nowak, Hanna Zysk, Izabela Kuczyńska, Nikola Jabłecka, Laura Chełstowska, Lilina Filipowicz, Aleksandra Myślińska, Amelia Święczkowska, Klaudia Dziubińska, Julia Sadowska oraz Bogusia Zapert.