Zbiórka elektrośmieci, z której dochód miał zostać przeznaczony na doposażenie jednostki, w ostatnich dniach stała się atrakcyjna dla złodziei. Na ich nieszczęście kradzieże zostały nagrane. OSP Ostrożne daje im 48 godzin na zwrot sprzętu, inaczej sprawa zostanie zgłoszona organom ścigania.
Zbiórki elektrośmieci często pomagają strażakom ochotnikom zdobyć dodatkowe fundusze na zakup wyposażenia, który pomoże im w codziennej służbie. Mieszkańcy chętnie włączają się w akcję dostarczając zużyte urządzenia.
Niestety taka zbiórka to też okazja dla złodziei. W ostatnich dniach Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrożnem zauważyła, że ktoś przywłaszcza sobie sprzęt zgromadzony obok remizy. Kamery nagrały kilka pojazdów, które przyjeżdżają i zabierają elektrośmieci.
- Po około tygodniu zaczęły się kradzieże drobnych sprzętów, następnie dużych. W miejscu zbiórki mamy zamontowane kamery, nagrane zostały auta, które podjeżdżają i kradną to co zbieramy- informują strażacy.
Reklama
Ochotnicy posiadają numery rejestracyjne samochodów złodziei. Chcą oni jednak załatwić sprawę polubownie.
- Jeśli skradziony sprzęt wróci do niedzieli nie przekażemy tych nagrań policji. Macie 48h od momentu dodania tego postu na zwrot skradzionych sprzętów- ostrzegają w swoim wpisie w mediach społecznościowych.