Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj około godz. 15.00 w miejscowości Marianowo. Motocykl zderzył się tam z samochodem osobowym, na skutek czego dwie osoby znalazły się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.
Powiadomienie o wypadku łomżyńskie służby otrzymały kilka minut po godz. 15.00. Tyczyło się ono groźnego zderzenia auta osobowego z motocyklem, do którego doszło w Marianowie. Do zdarzenia zadysponowano straż pożarną, policję oraz pogotowie.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że mimo braku wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię, zderzenie forda z motorem było mocne i ewidentnie zagrażało zdrowiu jego uczestników.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta jadąca fordem od strony Łomży skręcała w lewą w osiedle domków jednorodzinnych. Na przeciwległym pasie ruchu od strony Stawisk utworzył się korek, jednak pojazdy zostawiły przejazd umożliwiający wjazd na to osiedle, gdy kobieta skręcała. Jadący od strony Stawisk motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów poboczem z prawej strony i uderzył w bok forda – wyjaśnia st. asp. Karolina Wojciekian oficer prasowy KMP ŁOMŻA.
Reklama
Autem osobowym podróżowały dwie osoby, a motorem jedna, i to obcokrajowiec. Wstępnie pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego trafił i wspomniany obcokrajowiec – Łotysz i pasażer auta. Ostatecznie do szpitala został jednak zabrany mężczyzna z forda. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
Obecnie na miejscu zdarzenia pracują służby, ustalając jego szczegółowe okoliczności.