Ignacy Balkiewicz, Miłosz Parzych i Szymon Pachucki ustanowili nowe rekordy życiowe. 14-letni pływacy z Łomży pokazali swoje umiejętności w czasie Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów.
W niedzielę (19.12) zakończyły się ostatnie już rocznikowe Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, które odbywały się w Olsztynie w miniony weekend i zgromadziły 571 najlepszych pływaków z 156 polskich klubów. Nasze województwo reprezentowało dziesięcioro 14-latków z 5 podlaskich klubów a Łomżę 3 zawodników z UKS Butterfly.
Zawodnicy trenera Tomasza Drozdowskiego bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy, gdyż każdy start zakończył się ustanowieniem nowych rekordów życiowych.
Ignacy Balkiewicz na dystansie
- 200 m. stylem dowolnym uzyskał czas 2:10.08, lepiej o ponad 2 sekundy od swojego poprzedniego rekordu;
- 400 m . stylem dowolnym uzyskał czas 4:37.22 znów poprawiając życiówkę o 2 sekundy;
- 100 m. stylem dowolnym 59,76 poprawił życiówkę o 0,5 sekundy.
- 1500 m. stylem dowolnym uzyskał czas 18:32,84 poprawiając życiówkę o 40 sekund dołączając tym samym, na 16 miejscu, do grona najlepszych pływaków w Polsce na tym dystansie.
Miłosz Parzych na dystansie
- 50 m. stylem klasycznym uzyskał czas 32.94 poprawiając życiówkę o 1 sekundę;
- 50 m. stylem grzbietowym, poprawiając swój rekord życiowy o prawie sekundę i osiągając czas poniżej 30 sekund (29,57) dołączył do grona 20 najlepszych grzbiecistów w kraju;
- 100 m. stylem zmiennym także ustanowił nowy rekord uzyskując czas 1:06.04.
Szymon Pachucki na dystansie
- 50 m. stylem grzbietowym uzyskał czas 32,57, lepszy o 0,5 sekundy od swojego rekordu;
- 100 m. stylem grzbietowym popłynął w czasie 1:10,57 lepiej o 1 sekundę od swojego poprzedniego rekordu.
Materiał nadesłany