Pierwszy mecz i pierwsza wygrana reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży!
Podopieczne Daniela Chojnowskiego i Włodzimierza Wójcika wygrały 33:24 z zespołem SP 2 Kamień w starciu otwierającym Finał Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Kolejny mecz o godz. 15:00. Gospodynie zmierzą się z SP 1 Kutno.
- Cały mecz był bardzo wyrównany, ale to nasze dziewczęta od początku do końca prowadziły. Zrobiliśmy mały krok do walki o miejsca 1-8. Dziewczęta zrealizowały założenia przedmeczowe. Brakowało jedynie bardziej ofensywnej zbiórki. Najwięcej punktów rzuciła Nikola Baczewska i Julia Kołakowska - mówi szkoleniowiec.
SP 9 Łomża - SP 2 Kamień 33:24 (8:6, 5:2, 10:6, 10:10)
SP 9 Łomża: Baczewska, Bar, Brajczewska, Gorela, Kołakowska, Nadolna, Pianko, Rezka, Wiśniewska, Niebrzydowska.