Reklama

Zwycięstwa szachistów w Grand Prix Ostrołęki [FOTO]

02/05/2017 05:57

Szachiści z aż piętnastu miast rywalizowali w I Grand Prix Ostrołęki w Szachach o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Grabowskiego w Pensjonacie Wioletta. Zdecydowanie najlepszy okazał się Paweł Obiedziński z Łomży, który zgarnął nagrodę główną.

Triumfator rywalizacji w Grand Prix odniósł sześć zwycięstw. Na drugim miejscu w rywalizacji uplasował się Jarosław Święcicki z Ostrołęki z czterema zwycięstwami, a trzeci był Piotr Obiedziński z Łomży, który również w rywalizacji odniósł cztery zwycięstwa. Tuż za podium uplasował Paweł Krajewicz z Ostrołęki, który wraz z Jarosławem Święcickim odebrał nagrodę specjalną od firmy KONKRET marketpozyczkowy.pl.

Silnie obsadzone w zawodach były kategorie dziecięce i młodzieżowe. W kategorii do lat 15 najlepszy okazał się z pięcioma zwycięstwami na koncie Piotr Orzełowski z Węgrowa i odebrał nagrodę główną z rąk właściciela LastMinuteService Marcina Połatyński. Na podium znaleźli się także łomżanie Paweł Szeligowski i Krzysztof Bienias.

Reklama

W kategorii do lat 12 zwyciężył Michał Karwowski z Łomży z pięcioma triumfami na koncie. Drugie miejsce zajął Jan Olszewski z Białegostoku, a trzecie Mateusz Zawistowski z Małkini Górnej. W zawodach dużą grupę stanowili najmłodsi szachiści w kategoriach do lat 10 i 8.

W pierwszej z nich zwyciężył Jakub Firmuga z Łomży przed ostrołęczanami Hubertem Kaczmarczykiem i Igorem Bartkowiakiem. W najmłodszej kategorii do lat 8 najlepsza okazał się Kamila Trzaska z Ostrowi Mazowieckiej. Na podium znaleźli się także Szymon Zawistowski z Małkini Górnej i Wiktor Potkaj z Dąbrówki. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pięcioletni Krzysztof Trzaska, który otrzymał nagrodę specjalną od Pizzerii Da Grasso.

Reklama

Specjalną nagrodę od firmy KONKRET marketpozyczkowy.pl otrzymał także najstarszy zawodnik turnieju - Zbigniew Bojanowski z Ostrołęki. Poznaj szczegółowe wyniki rywalizacji dzieci i młodzieży oraz dorosłych. W zawodach rywalizowali zawodnicy m.in z Gostynina, Torunia, Łomży, Wyszkowa, Wąsewa, Węgrowa, Warszawy, Białegostoku, Małkini Górnej, Zielonki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Dąbrówki i Ostrołęki.

Sponsorami zawodów byli: Pensjonat Wioletta, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pizzeria Da Grasso, siłownia Forma5 Club, Telewizja Kablowa Esprit, KONKRET marketpozyczkowy.pl, Last Minute Service, JBB Bałdyga oraz radni Jerzy Grabowski, Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki. Patronat medialny sprawował portal Moja-Ostroleka.pl, który podzielił się z nami informacją o sukcesach łomżyńskich szachistów w swoim mieście. Dziękujemy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości