Reklama

Zwycięstwo i ucieczka z ostatniego miejsca juniorów ŁKS-u

27/04/2015 09:02

Zwycięsko zakończyła się niedzielna wyprawa juniorów ŁKS-u 1926 do Elbląga. Zespół grający w Centralnej Lidze Juniorów pokonał na wyjeździe wyżej notowaną Olimpię Elbląg 2:0 i wydostał się z ostatniego miejsca w tabeli. Do utrzymania brakuje jednak jeszcze sporo, ale niezła dyspozycja młodych piłkarzy i jedno zaległe spotkanie, to wciąż jeszcze istniejąca szansa na utrzymanie w CLJ.

Obie bramki we wczorajszym spotkaniu padły w drugiej połowie meczu. ŁKS wygrał w Elblągu zasłużenie, przez większość pojedynku będąc lepszym zespołem, choć samo spotkanie nie stało na najwyższym poziomie. W pierwszej części gry działo się niewiele. Biało-czerwoni byli dłużej w posiadaniu piłki, ale mieli problemy z zakończeniem akcji celnym strzałem. Jedną okazję na strzelenie gola wypracowała sobie Olimpia, ale kończący strzał był bardzo niecelny.

Po przerwie mecz nabrał nieco rumieńców. Na bramkę gospodarzy uderzał z dystansu Marcin Kraska, ale bramkarz Olimpii poradził sobie z uderzeniem pomocnika ŁKS-u. W końcu jednak ełkaesiacy objęli prowadzenie po strzale Konrada Kamienowskiego, który w 61. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny.

Reklama

W 76. minucie fatalny dla siebie i swojego zespołu błąd popełnił bramkarz gospodarzy. Po rzucie wolnym z prawej strony boiska golkiper Olimpii tak piąstkował piłkę, że ta wylądowała w jego bramce. Rezultat 2:0 na kilkanaście minut przed końcem spotkania nie zmienił się nawet pomimo czerwonej kartki oejrzanej przez Kraskę.

ŁKS, po niedzielnym zwycięstwie, awansował na przedostatnie, 15. miejsce w tabeli grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów i wyprzedził Wisłę Puławy. Do gwarantującego utrzymanie 12. miejsca podopieczni trenerów Mateusza Miłoszewskiego i Arkadiusza Obryckiego tracą cztery punkty, ale mają jeszcze w zapasie zaległe, wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce, które rozegrane zostanie 13 maja. Wcześniej natomiast, bo już w czwartek 30 kwietnia o godz. 13.00 łomżyńscy juniorzy podejmować będą na swoim stadionie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i będzie to kolejne spotkanie za sześć punktów", bo to właśnie czwartkowy rywal zajmuje 12., czyli ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości