14 załóg wzięło udział w Polskiej Lidze Motoparalotniowej Bartoszyce 2017, która od 6 do 7 maja rozegrana została na terenach Dworku Dębówko. Do rywalizacji w ramach II Motoparalotniowego Pucharu Polski i 5. edycji Polskiej Ligi Motoparalotniowej stanęli najlepsi zawodnicy z kraju, członkowie kadry narodowej, motoparalotniowi mistrzowie świata i Europy. Złote medale wywalczyła ekipa z Łomży!
Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się już od wczesnych godzin porannych. Tego dnia piloci rywalizowali w konkurencjach nawigacyjnych, ekonomicznych i sprawnościowych. W jednej z nich zawodnicy do pokonania mieli jak najdłuższy dystans na określonej ilości paliwa. Dzień później rozegrano bitwę o Puchar Burmistrza Bartoszyc polegającej na celności lądowania. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa sprzętu militarnego oraz lotniczego.
Dekoracji najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta Bartoszyce, Nadleśnictwa Bartoszyce, 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego – organizatora zawodów. Uczestnicy oprócz pucharów otrzymali również pamiątkowe medale.
Łomżyńska ekipa, pilot Adam Pupek oraz Piotr Kozikowski (nawigator) zdobyła złote medale!
- Byliśmy bezkonkurencyjni w konkurencjach nawigacyjnych świetnie odnajdując ukryte punkty, deklarując dokładnie czas ich odnalezienia. Dodatkowo przy niestabilnym wietrze świetnie radziliśmy sobie z precyzyjną celnością lądowania przy wyłączonym silniku. Jesteśmy tym bardziej zadowoleni bo to pierwsze zawody w których latamy w barwach kadry narodowej - opowiadają nasi motolotniarze.
Kolejne zawody już za 3 tygodnie w Częstochowie.Trzymajcie kciuki!