Wróć do artykułu

Wręczono nagrody i medale im. Zygmunta Glogera

26/09/2025 | Autor: Portal mylomza.pl | źródło: mylomza.pl

Fotografie Historia Łomża

W uroczystości XXXVI edycji Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera wyróżniono wybitne osobowości za popularyzację regionalizmu, krajoznawstwa i dziedzictwa kulturowego. Laureatami byli m.in. prof. Julian Gembalski, dr Tadeusz Skoczek i Magdalena Wołowska-Rusińska. Zastępca prezydenta Łomży podkreślił rolę Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA w zachowaniu dziedzictwa kulturowego regionu. Konferencję nt. śladami Zygmunta Glogera poprowadzili cenieni profesorowie. Nagroda im. Zygmunta Glogera, ustanowiona w 1983, honoruje osoby i instytucje zasłużone w badaniach regionalnych i popularyzacji kultury ludowej. Patron nagrody, Zygmunt Gloger, był wybitnym krajoznawcą i etnografem. Nagroda jest wyrazem uznania dla pasjonatów dokumentowania i ochrony polskiej kultury regionalnej.

Łomża - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości