Reklama

Football amerykański i cheerleaderki w Łomży

06/09/2012 06:26

Football amerykański, badminton, a dla dziewcząt aerobik i treningi cheerleaderek- to nowe sekcje sportowe, które od września ruszyły w Klubie Sportowym Agrobiznes przy Wyższej Szkole Agrobiznesu. Sprawdź, kiedy odbędą się nabory do poszczególnych sekcji!

- Od dziecka grałem w koszykówkę, później byłem żeglarzem jachtowym, a na sam koniec instruktorem piłki nożnej. Teraz nie zamierzam powielać znanych i powszechnych w kraju dyscyplin, tylko wprowadzać te nowe lub rzadko uprawiane- mówi Łukasz Rogiński, absolwent AWF w Gdańsku, nauczyciel wychowania fizycznego w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu i prezes Klubu Sportowego Agrobiznes w Łomży.

Do sekcji badmintona należy dwanaście osób z Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej, Liceum Ekonomicznego i Liceum Katolickiego. Nabór do niej zaplanowana na 11. i 13. września o godz. 16.00 na terenie kompleksu sportowego Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży przy ul. Studenckiej 19, budynek B.

Zajęcia dla cheerleaderek odbywać się będę dwa razy w tygodniu, po półtorej godziny, w sali gimnastycznej WSA. Sekcję będzie prowadziła Magdalena Zduńczyk, studentka III roku Instytutu Wychowania Fizycznego PWSiP w Łomży. Treningi będą odbywały się w dwóch grupach wiekowych: 14-16 lat (juniorki) i od 17. roku życia (seniorki).  Na każde 10 dziewcząt może przypadać również jeden chłopak. Casting odbędzie się w siedzibie Klubu (nad halą sportową WSA) 10. września 2012 roku o godz. 16:00.

Sekcję footballu amerykańskiego- najpopularniejszej dyscypliny sportowej w USA, poprowadzą wspólnie prezes KS WSA Łukasz Rogiński i  Adam Pyczot, grający do niedawna w polskiej lidze footballu amerykańskiego. Także w tej sekcji treningi będą odbywały się z podziałem na grupy wiekowe.
Warunkiem przyjęcia będzie ogólna kondycja kandydata. 

W tej sekcji zostały wprowadzone składki członkowskie od 35 zł miesięcznie (dla zawodników mających swój sprzęt) do 75 zł miesięcznie (dla osób chcących korzystać z klubowego sprzętu do FA). Zajęcia będą odbywać się w sali gimnastycznej WSA oraz na Orliku przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Łomży. Nabór do sekcji Footballu Amerykańskiego odbędzie się 11. i 13. września o godz. 17:30 na terenie kompleksu sportowego WSA.

- Przewiduję, że liczba zawodników w drugim roku naszej działalności wyniesie około stu osób i weźmiemy udział w ponad dwudziestu imprezach sportowych- planuje Łukasz Rogiński. - Pragniemy, aby nasi podopieczni mieli możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju zawodach sportowych.

Więcej informacji o naborze do poszczególnych sekcji można uzyskać pod numerem telefonu 530 054 711 od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00- 20.30 oraz pisząc na adres mailowy: k.s.agrobiznes@wp.pl.

Reklama

Tekst: Paweł Dąbrowski (red. MyLomza.pl)

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości