24. miejsce zajęła Monika Marcińczyk w zakończonych 19 listopada w Mariborze (Słowenia) Mistrzostwach Świata Juniorów. W grupie dziewczynek do lat 8 grało 91 zawodniczek z całego świata - najlepszych szachistek w swoich krajach. We wszystkich grupach wiekowych chłopców i dziewcząt udział wzięło prawie 1,5 tys. młodych szachistów.
Już sam udział w Mistrzostwach Świata stanowi wielkie osiągnięcie. Po zajęciu 14. miejsca w sierpniowych Mistrzostwach Europy Monika odpoczywała bardzo krótko. Powodem był krótki okres czasu poprzedzający kolejne wyzwanie, tym razem na najwyższym możliwym poziomie- Mistrzostwa Świata.