Za popełnianie przestępstw zabierają się coraz młodsi mieszkańcy miasta. Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch chłopców, którzy ukradli skuter na jednym z osiedli mieszkaniowych. Jeden ma zaledwie 15, drugi 16 lat. Teraz trafią przed sąd.
Nastolatkowie ukradli skuter we wtorek późnym wieczorem. Ok. godz. 22.40 zauważył ich patrol policji.
- Policjanci patrolujący łomżyńskie osiedla zauważyli dwóch młodych ludzi poruszających się nieoświetlonym skuterem i bez kasków ochronnych. Mundurowi postanowili skontrolować podróżujących jednośladem- informuje kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy łomżyńskiej komendy policji.
Chłopcy na widok policjantów porzucili skuter i rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu zostali przez funkcjonariuszy zatrzymani. Okazało się, że motorower kilkanaście minut wcześniej został skradziony z jednego z osiedlowych parkingów.
15- i 16-latek za kradzież odpowiedzą przed sądem.