Policjanci z Łomży zatrzymali 16-latka, sprawcę 15 przestępstw, wśród których były m.in. kradzieże z włamaniem do samochodów i usiłowania kradzieży samych pojazdów. Nastolatek działał od stycznia do lutego na terenie Łomży.
W tym czasie włamywał się do samochodów skąd kradł radia, głośniki, akumulatory oraz elementy karoserii. W kilku przypadkach próbował nawet ukraść całe samochody. Jednak z uwagi na zastosowane w nich zabezpieczenia antykradzieżowe swoich zamiarów nie osiągnął. Jego łupem padł również rower, który ukradł z prywatnej posesji. Właściciele utraconych rzeczy swoje starty oszacowali na prawie 10 tysięcy złotych. Ponadto wczoraj łomżyńscy policjanci zatrzymali 20 i 53-latka, którzy pomagali nastolatkowi w sprzedawaniu kradzionych rzeczy. Część z nich została odzyskana. 16-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz cała trójka za swoje postępowanie odpowie przed sądem /źródło – oficer prasowy KMP w Łomży/.