Volkswagen passat przeleciał przez rondo na łączącej Zambrów z Łomżą drodze krajowej nr 63. Młody kierujący "wydmuchał" 0,3 promila. Stracił prawo jazdy, które miał od 4 miesięcy.
Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK63 dyżurny zambrowskiej policji otrzymał wczoraj rano.
- Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do panujących warunków i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie czego samochód przeleciał przez rondo - informuje oficer prasowy zambrowskiej policji.
Kolizja to nie jedyny problem młodego kierowcy. Okazało się, że siedzący za kierownicą passata 18-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,3 promila w organizmie.
Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od 4 miesięcy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
zdj. KPP Zambrów