Reklama

20 tys. złotych w nagrodę od prezydenta

12/06/2015 06:04

20 tys. złotych nagrody finansowej dostanie Łomżyński Klub Sportowy 1926 od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego za zdobycie Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Prezydent spotkał się w środę z przedstawicielami klubu i drużyny w swoim gabinecie.

W środowe południe prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyjął na spotkaniu przedstawicieli Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. Władze klubu reprezentowali prezes zarządu Jarosław Kulesza oraz sekretarz Łukasz Uściłowski. Ze strony zawodników i sztabu szkoleniowego byli obecni także, kierownik drużyny Waldemar Antolak, psycholog Łukasz Jankiewicz oraz piłkarze Maciej Malinowski, Tomasz Brzozowski, Krystian Pomorski, Michał Sadowski i Joao Carlos.

Podczas 30 minutowej rozmowy prezydent pogratulował drużynie zdobycia Okręgowego Pucharu Polski i życzył powodzenia w rozpoczynających się 18 i 19 lipca rozgrywkach centralnych. Mariusz Chrzanowski poinformował też o przyznaniu za osiągnięty sukces nagrody finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych.

Reklama

Podczas spotkania poruszono także sprawę reorganizacji rozgrywek ligowych. Jak mówił prezydent, ma on wiele pomysłów na to, jak stopniowo budować siłę i pozycję ŁKS 1926 Łomża na piłkarskiej mapie Polski. Jednym z nich, zapowiedzianych też w kampanii wyborczej, będzie zwiększenie nakładów na sport w przyszłorocznym budżecie. Ponadto analizując źródła finansowania innych klubów w naszym regionie prezydent rozważa możliwość wsparcia finansowego ŁKS-u przez spółki miejskie.

Co ważne dla piłkarzy, którzy studiują lub wybierają się na studia na PWSIiP, trwają też rozmowy o wspólnym finansowaniu stypendiów sportowych przez uczelnię i miasto. Włodarz Łomży pamięta też o piłkarzach uczących się w szkołach średnich i jest duża szansa, że dla nich także zostanie przygotowany program stypendialny.

Reklama

Poruszono również kwestię promocji spotkań w Łomży i sposobów przyciągnięcia większej liczby kibiców na stadion. Przedstawiciele zarządu klubu zaproponowali, wzorem innych klubów ligowych, umożliwienie sprzedaży podczas rozgrywanych w Łomży spotkań piwa niskoprocentowego. Od nowego sezonu klub wyjdzie też ze specjalną ofertą biletową do łomżyńskich szkół oraz uczelni, a także prowadzić będzie akcje promocyjne skierowane do uczącej się w nich młodzieży.

- Nie tylko zarząd i piłkarze, ale też wszyscy sympatycy Naszego klubu z pewnością po tych konkretnych deklaracjach, których nie złożył żaden poprzednik Mariusza Chrzanowskiego mogą patrzeć na przyszłość z optymizmem. Liczymy, że życzliwość i troska jaką Pan Prezydent otacza Łomżyński Klub Sportowy sprawi, że także Nasi lokalni przedsiębiorcy uwierzą w to, że wspólnymi siłami możemy razem stworzyć Klub, z którym utożsamiać będzie się każdy mieszkaniec Łomży - czytamy w komunikacie zarządu ŁKS-u.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości