W tym roku obejmie ona również kobiety. Rozpocznie się 3 lutego i potrwa do 30 kwietnia.
Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej, oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.
W trakcie jej trwania przyznawana jest im jedna z czterech kategorii wojskowych (A, B, D lub E):
W tym roku do stawienia przed komisją wezwani zostali:
Osoby wzywane na komisję otrzymają od wójta (burmistrza, prezydenta) stosowne pismo co najmniej 7 dni przed wyznaczonym terminem stawienia się na komisji. Jeśli nie można przyjść na komisję, trzeba zawiadomić o tym odpowiedni organ najpóźniej w dniu, w którym dana osoba miała się stawić. Takie usprawiedliwienie nie zwalnia z kwalifikacji, tylko wójt wyznacza nowy termin stawiennictwa.
Za brak stawiennictwa przed komisją może grozić kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.
