Organizowany przez MOSiR 24-godzinny Maraton Pływacki jest jedną z największych imprez pływackich w regionie. To już szósta edycja imprezy, której celem jest wspólna rekreacja i integracja lokalnej społeczności. W ubiegłym roku uczestnicy przepłynęli ponad 1128 km.
24-godzinny maraton pływacki cieszy się zainteresowaniem łomżyńskiej społeczności. Podczas ubiegłorocznej edycji blisko 500 osób przepłynęło dystans ponad 1128 km. Przez ostatnie lata nie udało się jednak pobić rekordu z 2015 roku, który wynosi 1705 km i 740 m.
Jak informuje MOSiR, VI 24 -godzinny Maraton Pływacki MOSiR Łomża odbędzie się w Parku Wodnym, przy ulicy Wyszyńskiego 15 w dniach 16-17 marca 2019 r. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w imprezie wraz z uzyskanym wynikiem.
W maratonie udział może wciąż każdy, kto potrafi pływać. Konieczne jest jednak złożenie pisemnej deklaracji. Uczestnicy wchodzą na pływalnię w ustalonych z organizatorem terminach, a następnie starają się pokonać jak najdłuższy dystans. Wyniki będą wprowadzane do systemu komputerowego, który sumuje przepłynięte odległości. Umożliwi to wyłonienie zwycięzców w kilku kategoriach.
Do udziału w maratonie zapraszani są także przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III, którzy są w stanie przepłynąć basen rekreacyjny o długości 12,5 m. Oprócz startów indywidualnych, możliwe będzie zapisanie rodziny, lub stworzenie drużyny, która będzie rywalizowała w kategorii drużynowej.