Ulicami Łomży przeszła dziś (17.09) procesja kończąca rozważania 24 godzin Męki Pana Jezusa.
W organizację tegorocznego nabożeństwa w parafii Bożego Ciała włączyła się wspólnota Wojowników Maryi działająca przy parafii oraz wielu członków tego ruchu z terenu diecezji i Polski.
Trwające całą dobę nabożeństwo rozpoczęło się w piątek o godz. 17:00. W tym czasie co godzinę odczytywane były rozważania poszczególnych etapów Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa.
Kulminacyjnym momentem była procesja ulicami Łomży, która wyruszyła sprzed kościoła Bożego Ciała w sobotę, o godzinie 15.00.
W sieci czytamy, że jest to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Na spotkania organizowane przez Wojowników Maryi, zarówno ogólnopolskie jak i regionalne, zapraszani są mężczyźni w wieku 18-50 lat. By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Po uprzedniej weryfikacji należy przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.
Zobaczcie zdjęcia!