Ofiarą oszustów działających metodą "na blika" padła mieszkanka Łomży. 27-latka myślała, że rozmawia z członkiem rodziny. Straciła pieniądze.
- Cyberprzestępcy podszyli się pod członka rodziny 27-latki włamując się na jego konto społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o pożyczenie pieniędzy. Kobieta była przekonana, że koresponduje z bratem, dlatego wygenerowała kod BLIK. Kiedy po transakcji skontaktowała się z nim telefonicznie okazało się, że nie wysyłał on do niej żadnych wiadomości. W ten sposób 27-latka straciła ponad 500 złotych - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Łomżyńska policja ostrzega:
"Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom"
Reklama