Kierujący seatem został zatrzymany do policyjnej kontroli. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie" i z dwoma dożywotnimi zakazami prowadzenia wszelkich pojazdów.
Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w miejscowości Przytuły. To właśnie tam policjanci z posterunków w Wiźnie i Jedwabnem zatrzymali 28-letniego kierowcę.
- Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, co potwierdził wynika badania alkomatem. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli wyszło również na jaw, że mężczyzna ma orzeczone dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Oba zakazy zostały orzeczone za wielokrotną jazdę samochodem na podwójnym gazie, a także za niezatrzymanie do kontroli - informuje KMP Łomża.
Reklama
Jak informuje policja, mężczyzna odbywał również kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.
- Seat został odholowany, a mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w warunkach recydywy kara ta może zostać zwiększona nawet o połowę - relacjonuje KMP Łomża.
źródło: KMP Łomża