Reklama

36-latek zlekceważył sądowy zakaz. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Dziś po północy policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który zdecydował się na jazdę pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Po północy w ręce policjantów drogówki wpadł 36-latek. Na Alei Legionów mundurowi zatrzymali do kontroli toyotę. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mieszkaniec Węgorzewa posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

- Zakaz ten został orzeczony przez sąd w lipcu tego roku i obowiązuje do stycznia 2025 roku za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

Samochód nieodpowiedzialnego kierowcy został zholowany, a on sam odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości