Reklama

39-latka przez kryptowaluty i "konsultanta" straciła ponad 16 tys. zł

03/02/2023 11:57

Mieszkanka powiatu łomżyńskiego 2 lata temu zainwestowała 1500 zł w kryptowaluty. Z pewnością ucieszyła się, kiedy usłyszała, że kwota wzrosła do ponad 27 tys. zł. Okazało się jednak, że zamiast zyskać - straciła 16 tys. zł. Wszystko przez fałszywego konsultanta.

W czwartek (2.02) 39-letnia mieszkanka naszego powiatu poinformowała policjantów o tym, że padła ofiarą oszustów i straciła ponad 16 tys. zł.

- Z jej relacji wynikało, że wszystko zaczęło się jeszcze dwa lata temu. Wtedy to kobieta zainwestowała 1500 zł w kryptowaluty. Wczoraj w tej sprawie zadzwonił do niej mężczyzna podający się za konsultanta. Poinformował, że przez te dwa lata inwestowania kwota wzrosła do ponad 27 tys. zł. Mężczyzna zapewniał, że pomoże wypłacić jej te pieniądze. Najpierw nakłonił 39-latkę do zainstalowania programu do zdalnej obsługi urządzenia. Później, zgodnie z jego wskazówkami, kobieta zalogowała się na swoje konto i podała rozmówcy numery kart bankomatowych. Za jego namową zrobiła też zdjęcie swojego dowodu osobistego, które przesłała mężczyźnie. Kiedy otrzymała wiadomość tekstową z hasłem do otwarcia kredytu zrozumiała, że padła ofiarą oszusta - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Kobieta od razu zadzwoniła do swojego banku. Było już jednak za późno. Z zaciągniętego kredytu oszuści zdążyli wypłacić ponad 8 tys. zł. Pobrali też podobną kwotę z jej karty debetowej. Łącznie kobieta straciła ponad 16 tys. zł.

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości