Policjanci z oddziałów prewencji zatrzymali 47-latka, który kierował renaultem. Mężczyzny przed kierowaniem nie powstrzymał fakt cofniętych uprawnień. Samochód mężczyzny został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Teraz losem 47-latka zajmie się sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj funkcjonariusze z oddziałów prewencji z Białegostoku pełniący służbę na terenie naszego miasta zatrzymali do kontroli renaulta. Było to przed 16 na ulicy Kierzkowej, po tym jak bez sygnalizowania zamiaru, gwałtownie zmienił pas ruchu.
- Za kierownicą pojazdu siedział 47-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna był trzeźwy, jednak sprawdzając go w policyjnej bazie danych, mundurowi ustalili, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Samochód 47-latka został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony- informuje Komenda Powiatowa Policji w Łomży.
Reklama
Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W stosunku do 47-latka policjanci sporządzili też wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie drogowe.