Reklama

6. miejsce Maćka w Pucharze Polski Młodzików w szachach

04/05/2014 12:49

Maciek Popielarczyk, który przed zaledwie tygodniem został Mistrzem Województwa Podlaskiego, potwierdził właśnie, że drzemie w nim bardzo duży potencjał. W rozegranym w dniach 1-4 maja w Poroninie Pucharze Polski Młodzików do lat 8, Maciek zajął bardzo wysokie, 6. miejsce, co uprawnia go do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

- Decyzję, czy nasz zawodnik pojedzie wraz z Moniką Marcińczyk na tegoroczne Mistrzostwa Europy do Gruzji podejmiemy wraz z rodzicami chłopca w najbliższym czasie - zapowiada prezes Klubu Szachowego MARATON Grzegorz Kotarski, który liczy na to, że władze miasta wspomogą klub finansowo w tej sprawie.

- Maciek pojawił się w naszym klubie całkiem niedawno. Trener Vafa Mammadov szybko zauważył jego potencjał podczas zajęć, co zawodnik potwierdził podczas Mistrzostw Województwa, zdobywając złoty medal. W ciągu kilku dni zapadła też decyzja o wysłaniu go na Puchar Polski Młodzików, by mógł sprawdzić się w gronie najlepszych ośmiolatków w kraju. Mimo, że Maciek pojechał do Poronina praktycznie z marszu i bez żadnych przygotowań, zdołał zająć tam wysoką, 6. lokatę, ocierając się dosłownie o strefę medalową, do której zabrakło zaledwie 0,5 pkt. Jak każdy z naszych zawodników, mógł on liczyć na wsparcie trenera, który towarzyszył chłopcu i jego mamie w zawodach i przygotowywał Maćka do kolejnych partii - tłumaczy Kotarski.

Reklama

Jak się okazało, talent chłopca w połączeniu z fachowym wsparciem na miejscu przyniosły bardzo dobry efekt.

- Prawdopodobnie, gdyby Maciek trafił do nas nieco wcześniej i przeszedł cykl przygotowań do Mistrzostw, mógłby wrócić nawet z medalem - zastanawia się prezes Maratonu. - Jest to jednak dopiero pierwszy krok naszego zawodnika na arenie ogólnopolskiej i na medale ma on jeszcze czas. Na pewno może liczyć na wsparcie ze strony klubu w dalszym rozwoju - deklaruje Grzegorz Kotarski.

W zawodach rozegranych w Poroninie wzięło udział 106 młodych szachistów z roczników 2006-2007. Oprócz Maćka, Łomżę reprezentował również zawodnik MUKS ŁASz Leonardo Marcin Karwowski, który udział w zawodach zakończył na 42. miejscu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości