Dzięki obywatelskiej postawie policjanci zatrzymali pijanego 74-letniego kierowcę. Mężczyzna mając blisko 3 promile jechał całą szerokością jezdni.
Wczoraj (11.06) przed godziną 21:00 dyżurny z łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia prowadzenia pojazdu przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości. Zgłaszająca poinformowała, że w miejscowości Jedwabne kierujący chevroletem jedzie całą szerokością jezdni.
- Policjanci z drogówki opisany pojazd zauważyli na jednej z polnych dróg. Kierujący zakopał się w piachu i nie mógł wyjechać. Mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającej. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 74-latek - informuje KMP Łomża
Reklama
Z informacji przekazanych przez policję dowiadujemy się, że przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 74-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 2. lat pozbawienia wolności, a dodatkowo mężczyzna odpowie za jazdę bez uprawnień.
źródło: KMP Łomża
zdj. główne: pixabay