Reklama

92-latka z Łomży przekazała oszustom swoją biżuterię

27/07/2022 11:42

92-latka z Łomży przekazała oszustom kosztowności warte ok. 30 tys. zł. Uwierzyła, że jej wnuczek spowodował wypadek.

Do 92-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta.

- Rozmówca powiedział, że wnuczek kobiety spowodował wypadek i chcąc uniknąć aresztu potrzebuje pilnie pieniędzy. W trakcie rozmowy z rzekomym mundurowym kobieta powiedziała, że nie ma gotówki, ale posiada biżuterię. Mężczyzna polecił spakować ją w metalowe pudełko po zegarku i nie rozłączając się z 92-latką udzielał jej kolejnych wskazówek. Polecił jej między innymi przekazać biżuterię osobie, który za moment zapuka do jej drzwi. Kobieta tak też zrobiła. Swoje kosztowności - warte około 30 tys. zł - oddała mężczyźnie, który podał się za kuriera wysłanego przez jej wnuczka - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

O tym, że została oszukana, dowiedziała się w rozmowie z synową, której to opowiedziała całą historię.

Mundurowi  po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji finansowych:

- Słysząc w słuchawce historię, że bliski spowodował wypadek czy pieniądze na koncie są zagrożone, powinniśmy przede wszystkim rozłączyć się i zweryfikować tę informację. O takich sytuacjach natychmiast należy informować policjantów, dzwoniąc na numer 112.

Źródło: KMP Łomża

Fot. ilustracyjne

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości