We środę 1 lipca w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży nastąpiło rozstrzygnięcie XII Konkursu Jana Stypuły dr nauk weterynaryjnych Senatora Ziemi Łomżyńskiej w roku szkolnym 2014/2015. Indeks na SGGW zdobył Filip Łapiński.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło wczoraj w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Główną nagrodę w konkursie - indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie - zdobył Filip Łapiński. Absolwent Wety pisał w ciągu całego roku szkolnego pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków" pod kierunkiem lek. wet. Jana Jaroty.
W konkursie wzięli udział także Przemysław Bazydło, Ewa Lubicz – Krośnicka, Karol Szulc.
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodzie technika weterynarii. W jury zasiadają prof. Marta Kupczyńska oraz prof. Marek Galanty - wykładowcy SGGW w Warszawie, a także p. dyr. Albina Chojak i opiekunowie poszczególnych prac - przekazuje Magdalena Budziszewska, rzecznik prasowy szkoły.
Jak podkreślała kilkakrotnie prof. Kupczyńska, poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki, ale wygrać może tylko jedna osoba.