Reklama

Absolwent Wety zdobył indeks na SGGW w Warszawie

02/07/2015 05:00

We środę 1 lipca w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży nastąpiło rozstrzygnięcie XII Konkursu Jana Stypuły dr nauk weterynaryjnych Senatora Ziemi Łomżyńskiej w roku szkolnym 2014/2015. Indeks na SGGW zdobył Filip Łapiński.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło wczoraj w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Główną nagrodę w konkursie - indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie - zdobył Filip Łapiński. Absolwent Wety pisał w ciągu całego roku szkolnego pracę pt. „Kanibalizm i pterofagia u ptaków" pod kierunkiem lek. wet. Jana Jaroty.

W konkursie wzięli udział także Przemysław Bazydło, Ewa Lubicz – Krośnicka, Karol Szulc.

- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kształcących się w zawodzie technika weterynarii. W jury zasiadają prof. Marta Kupczyńska oraz prof. Marek Galanty - wykładowcy SGGW w Warszawie, a także p. dyr. Albina Chojak i opiekunowie poszczególnych prac - przekazuje Magdalena Budziszewska, rzecznik prasowy szkoły.

Reklama

Jak podkreślała kilkakrotnie prof. Kupczyńska, poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki, ale wygrać może tylko jedna osoba.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości