Reklama

Adrian Oleksiej jednym z najlepszych młodzików w Polsce

28/10/2014 06:02

Adrian Oleksiej (52 kg), zawodnik BKS Tiger Łomża i uczeń PG 3 w Łomży zwyciężył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w boksie. W zawodach rozegranych w czwartek w Grudziądzu, podopieczny trenera Zbigniewa Maleszewskiego nie miał sobie równych wśród rówieśników z czterech województw. Zwycięstwo dało mu awans do Pucharu Polski Młodzików.

- Adrian jest jedynym naszym zawodnikiem w tym roczniku (2000 - red.). Wierzyłem od początku, że stać go na zwycięstwo w tym turnieju i nie zawiodłem się. Jeżeli w dalszym ciągu będzie pracował tak, jak dotychczas, to z penością dalej będzie się rozwijał i na Puchar Polski może pojechać z dużymi szansami na medal - twierdzi Maleszewski.

A już od nowego roku łomżyńscy zawodnicy będą mieli szanse na jeszcze lepszy rozwój niż dotychczas. Wszystko dzięki temu, że właśnie wtedy ma ruszyć ogólnopolska liga bokserska zarówno seniorów, jak też juniorów. W lidze występować będą reprezentacje okręgów, a jak wiadomo, łomżyńscy pięściarze należą do ścisłej czołowki w województwie. Będą oni zatem z pewnością brani pod uwagę przy każdorazowym kompletowaniu składu reprezentacji.

Reklama

- Myślę, że uda mi się jedne z takich zawodów zorganizować również w Łomży - zapowiada łomżyński szkoleniowiec.

Tymczasem jednak wielkimi krokami zbliżają się inne zawody, których organizacji podjął się Zbigniew Maleszewski. W dniach 6-9 listopada w Hali im. Olimpijczyków Polskich rozegrany zostanie Puchar Polski Kadetów. Zmierzą się w nim najlepsi młodzi pięściarze z całej Polski. Do tego tematu jednak wkrótce wrócimy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości