Policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali dziś trzeźwość kierowców. Od rana skontrolowali blisko 400 osób. Dwie osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Tym razem punkty kontrole zorganizowane były w Piątnicy Włościańskiej, na Szosie do Mężenina oraz na ulicy Wojska Polskiego w Łomży.
- Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany tuż przed 6 w Piątnicy Włościańskiej. Badanie alkomatem 32-letniego Białorusina, kierującego citroenem wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Pół godziny później, tym razem na Wojska Polskiego, został zatrzymany jadący w stronę Ostrołęki kierowca skody. Badanie alkomatem u 26-letniego mieszkańca powiatu łomżyńskiego wykazało prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie - informuje KMP w Łomży
Reklama
Obaj kierowcy stracili uprawnienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
zdj. KMP w Łomży