Nawet ponad 20 walk bokserskich obejrzą sympatycy tej dyscypliny podczas Międzynarodowego Meczu Bokserskiego kadetów Polska - Rosja, który odbędzie się w najbliższy weekend w hali sportowej w Piątnicy. Przed łomżyńską publicznością zaprezentują się najlepsi zawodnicy z naszego województwa, którzy zmierzą się z rówieśnikami z Rosji. Gościem honorowym gali będzie Krzysztof Diablo Włodarczyk!
Białostocki Okręgowy Związek Bokserski wystawi do tego meczu zawodników z Łomży, Białegostoku, Sokółki i Suwałk. Ich rywalami będą zawodnicy z Obwodu Kaliningradzkiego. Wśród naszych reprezentantów zobaczymy również zawodników Klubu Bokserskiego "Tiger" Łomża Daniela Maleszewskiego w kategorii 57 kg oraz Piotra Arnistę w kategorii 75 kg.
- Głównym celem tych zawodów jest umożliwienie skonfrontowania swoich umiejętności przez naszych zawodników z zawodnikami z Rosji. Mieliśmy już u nas zawodników z Białorusi, Litwy i Łotwy. Teraz kolej na Rosję - zapowiada prezes łomżyńskiego "Tigera" Zbigniew Maleszewski, który organizuje zawody.
- Swoją obecność na naszej gali potwierdził Krzysztof Diablo Włodarczyk - poinformował Zbigniew Maleszewski.
Oprócz walk kadetów organizatorzy planują również walki młodzików. W tej kategorii wiekowej boksować będą m.in. Marcin Kapelewski, Mateusz Gawęcki i Ewelina Dębkowska.
Zawody rozegrane zostaną w sobotę od godz. 16.00 i w niedzielę od godz. 11.00 w hali sportowej w Piątnicy. Wstęp na nie jest bezpłatny.