Muzeum Diecezjalne w Łomży powstało w 2012 r. W tym roku placówka obchodzi swój jubileusz. W ramach świętowania tego wydarzenia pojawi się specjalna publikacja. Jej powstanie będzie sfinansowane z budżetu woj. podlaskiego.
Zarząd województwa podlaskiego sfinansuje powstanie publikacji poświęconej Muzeum Diecezjalnemu w Łomży. Pojawi się ona przy okazji jubileuszu placówki. Na ten cel przeznaczone zostanie 10 tys. zł.
Album ma być udostępniany bezpłatnie osobom zwiedzającym. Druk książki dostosowany będzie do osób z niepełnosprawnościami. Egzemplarz albumu w formie pliku pdf zainteresowani znajdą również na stronie internetowej Muzeum Diecezjalnego w Łomży.
W publikacji znajdziemy historię powstania muzeum, poznamy zakres prowadzonej przez nie działalności. Opracowanie ilustrowane będzie fotografiami z najważniejszych wydarzeń, jakie na przestrzeni dziesięciu lat miały miejsce w Muzeum Diecezjalnym w Łomży.
Źródło: Wrota Podlasia